עורך דין דיני חוזים

חוזה עסקי

המציאות אומרת שכל אדם יחתום על חוזה אחד לפחות במהלך חייו הבוגרים – מרבית האנשים אינם מחזיקים בידע המשפטי הנדרש על מנת לערוך או לחתום על חוזים מתוך ראיית התמונה הגדולה והבנת ההשלכות העתידיות הכרוכות בכל סעיף. 

למרבה הצער, אנשים רבים נוטים להקל ראש, לערוך ולחתום על חוזים מבלי להיעזר בעורך דין חוזים, מה שעלול להוביל אותם היישר לגוב האריות בדמות תביעות משפטיות, חובות כספיים ובמקרים חמורים הם אך עלולים לשאת באישומים פליליים במקרים של מחלוקת או הפרת חוזה – ובמקרים רבים הדבר נובע מחוסר הבנה בסיסי אשר מוליך את האנשים שולל. 

עורך דין דיני חוזים

החשיבות של עורך דין לדיני חוזים

חוזה זאת אחת מהדרכים הנפוצות והמקובלות להתקשר בהסכם מחייב בין שני אנשים ויותר בנושאים שונים כמו: עסק משותף, העסקת עובד, השכרת דירה, יזמויות שונות ועוד. בעבר (וגם היום) ניתן היה לחתום חוזה על סמך מילה או לחיצת יד בין אנשים, היום עריכת חוזה נעשית על פי קווי מתאר מסוימים המוגדרים בחוק.

כיום אינכם מחויבים להכיר את לשון החוק על כל כלליה וחוקיה – ניתן לפתור זאת בקלות על ידי שכירת שירותיו של עורך דין דיני חוזים שזהו מקצועו ותחום התמחותו. כך תוכלו להיות בטוחים כי החוזה נערך ונחתם מתוך הבנה עמוקה של הנסיבות וההשלכות ושמירה על האינטרסים שלכם.

מה תפקידו של עורך דין דיני חוזים?

כיום, המציאות מצווה לנו – בין אם אנחנו בתחילת דרכנו העסקית עם או בלי שותפים, עובדים על מוצר דיגיטלי, מקימים שותפות, או עתידים לרכוש נכס כלשהו – להיות מלווים ומונחים על ידי עורך דין חוזים כמעט בכל צעד במהלך חיינו.  

על מנת להיות בעלי יכולת לפתור בעיות שונות ומחלוקות תוך השקעת זמן, מאמץ וכסף מינימליים עלינו להבטיח את צעדינו בעזרת ליווי משפטי המתמחה בתחום בו אנו עוסקים.  

תפקידו של עורך דין דיני חוזים הוא לראות את כל הפרטים שעשויים להיעלם מעיניכם מחוסר היכרות או הבנה בסיסיים של מערכת החוק, לחזות מצבים מבעוד מועד, לפתור אותם על הצד הטוב ביותר, תוך הימנעות ממחלוקות ותביעות משפטיות על כמה שניתן.

עורך דין יערוך עבורכם חוזה שיגן עליכם ברגע האמת – פעמים רבות אנשים עורכים חוזים מתוך סערת הרגשות שעולה ברגע, בין אם היא טובה או רעה, היא מטשטשת את המציאות ולא מאפשרת לאדם להתבונן בדברים כפי שהם בצורה רציונלית ושכלית. פה בדיוק נכנס עורך הדין שלכם לתמונה – מאחר והוא מצוי מחוץ להתרחשות, הוא יכול לראות עבורכם פרטים רבים ולתת עליהם את הדעת בזמן אמת – דבר שללא ספק יכול להיות בעל חשיבות מכרעת בעתיד.

עורך דין לחוזים 

מתן ייעוץ משפטי

אם אתם נמצאים בפתחו של חוזה, שותפות עסקית או רכישת או השכרת נכס מקרקעין ההמלצה היא "להקדים תרופה למכה" מה שנקרא ולא להמתין שהבעיה תגיע אליכם ואז לפתור אותה – כאשר אתם יכולים למנוע אותה מראש – חוזה או הסכם שותפות מקצועי וטוב נבנה בהדרגה בכר מהשלב הרעיוני, עורך דין דיני חוזים יסייע לכם להבין איזה סוג חוזה אתם צריכים, אילו סעיפים חייב לכלול בו ועוד.

כאשר אתם מפרקים שותפות עסקית או לחילופין מקימים שותפות עסקית לדוגמה – עליכם לקחת בחשבון עשרות גורמים בכדי להבטיח את הצלחת השותפות תוך שמירה על האינטרסים שלכם.

עליכם לזכור לאורך כל הדרך שאסור לכם בשום אופן להתחייב, לא בכתב יד או בלחיצת יד על נושאים שלא ירדתם לפרטיהם עם עורך דין חוזים, ושאינכם מבינים את ההשלכות שלהם – זה עשוי להיות הרה גורל במקרים מסוימים. 

ליווי והקמה של שותפויות עסקיות ויזמויות

אם אתם עתידים לצאת לדרך עסקית הכוללת שותפים לעסק, עליכם לעגן כללים רבים במסגר הסכם שותפות, מייסדים או יזמים, בהתאם לצורך שלכם. הסכמים אלו הם למעשה המבנה של העסק, התשתית עלי הוא ייבנה – עורך דין המומחה בדיני חוזים יסייע לכם לכלול בפרוט את אופן ניהול השותפות, הגדרת תחומי האחריות והסמכות של השותפים, אופן קבלת ההחלטות, חלקות רווחים, גובה ההשקעה של כל שותף וקבלת מניות בהתאם לגובה השקעתו, וגם, כיצד ניתן להביא את השותפות לסיום ופירוק במידת הצורך עם חלוקה ברורה של הנכסים החובות והזכויות. 

ייצוג משפטי בתביעות

ניתן לומר שתביעות משפטיות הם מנת חלקם של אנשי עסקים רבים וכמעט שלא ניתן להימנע מכך באופן מוחלט. בין אם אתם התובעים או הנתבעים, תביעות עשויות להתרחש מסיבו שונות כמו, הפרת הסכמים שונים בין שותפים, ספקים או עובדי החברה שלכם, לעיתים זה עשוי לקרות לאחר הפרה של זכויות יוצרים וקניין רוחני או מכל סיבה אחרת שהתובע או הנתבע מוצא לנכון. חלק מתפקידו של עורך דין דיני חוזים הוא למזער ככל הניתן את המקומות בהם אתם עשויים להיות חשופים לתביעות ולקבל את הייצוג המשפטי המקצועי ביותר שיחלץ אתכם מכל תביעה משפטית.

בין אם אתם עתידים להקים חברה, לפתח פטנט, או שאתם מעוניינים למכור את העסק שלכם – אתם הולכים להתעסק עם לא מעט חוזים מורכבים. אין סיבה לסכן את העתיד המקצועי או האישי שלכם – בחרו עורך דין המתמחה בתחום שלכם ותוכלו להבטיח לעצמכם התפתחות עסקית במרחב בטוח ומוגן.

כמה מילים לסיכום

דיני חוזים יכולים להיות עסק די מתעתע, גם כשנדמה לכם שאתם עם ידכם על העלינה – טעות קטנה בניסוח עלולה להיות בעלת חשיבות מכרעת במקרה של תביעה או הפרת חוזה. בין אם מדובר בהסכם שותפות, מכירת עסק או חוזה שכירות פשוט, עליכם להעניק לו את מלוא תשומת הלב ולהיעזר בעורך דין דיני חוזים שילווה אתכם לאורך כל ההליך.

משרד עורך דין מנור תמרי – המומחיות שלנו, ההצלחה שלכם

משרדינו מתמחה בניסוח ועריכה של הסכמים וחוזים שונים תוך הקפדה על הפרטים הקטנים כגדולים, ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות. אנו מספקים ייעוץ וייצוג משפטי החל מהשלב הראשון ועד להשגת המטרה. 

רוצים לוודא שחתמתם נכון? אל תתפשרו על עצמכם – צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ואישי שיעניק לכם קרקע בטוחה לצמיחה ופריחה אישית ועסקית.

השאירו פרטים
מה חדש באתר
ניסוח הסכם שותפות

משרדנו מתמחה בניסוח ועריכת הסכם שותפות וכן הסכמי מייסדים. להסכמי שותפות יש השפעה כבירה על הפעילות העסקית בהווה ובעתיד והוא מביא בחשבון מכלול של אירועים

קראו עוד
הסכם מכירה עסק 

אחת מהפעולות שבעלי עסקים מתמודדים איתן במוקדם או במאוחר היא, מכירת העסק שלהם. מדובר במהלך מורכב המצריך יצירת הסכם מכר שיכלול היבטים שונים המותאמים לסוג

קראו עוד
קניית עסק

רוב האנשים המבקשים לממש את החזון העסקי שלהם יפנו להקים עסק חדש ממש מן המסד, זאת התפיסה הרווחת. אך הגשמת יזמות יכולה להתבצע באמצעות קניית

קראו עוד
שותפות בעסק

כאשר שני אנשים מעלה מתאחדים לצורך מיטוב העסק והפקת רווחים, הם הופכים לשותפים לעסק באופן כמעט אוטומטי. אך בכדי להוריד את ההחלטות, ההתחייבויות ואופן קבלת

קראו עוד