09-3750677
מנור תמרי | אייקון

רישוי עסקים

מכוחו של חוק הרישוי הוצא צו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי) תשנ"ה – 1995 אשר נכללת בו רשימת העיסוקים עבורם יש לקבל רישיון. העיסוקים הנכללים בצו מקובצים בעשר קבוצות: 1. בריאות, רוקחות, קוסמטיקה. 2. דלק ואנרגיה. 3. חקלאות ובעלי חיים. 4. מזון. 5. מים ופסולת. 6. מסחר ושונות. 7. עינוג ציבורי, נופש וספורט. 8. רכב ותחבורה. 9. שירותי שמירה ואבטחה. 10. תעשיה, מלאכה כימייה ומחצבים. צו רישוי עסקים 2013 מעניק פירוט נוסף ומרחיב בנוגע לגופים מהם נדרש האישור. בנוסף, נדרשת מבעל העסק בדיקה באגף רישוי עסקים ברשות המקומית הרלוונטית לו. ברור כי למרות הפירוט הרב בו נוקטת לשון החוק, עדיין, יש סיכוי טוב לבעלי עסק ליפול בין הכיסאות, לא להוציא אישור כשהם נדרשים לו, או, לחילופין, להוציא את האישור השגוי (שאף הוא, מותיר את העסק חשוף לתסבוכות משפטיות).

מתוך הבנת החשיבות של רישיון לעסקים בתחילת דרכו של העסק, ואף בהמשך, כאשר חלים בו שינויים משינויים שונים, מלווה משרד עורך מנור תמרי, את לקוחותיו העסקיים הרבים לאורך התהליכים השונים המחויבים בצו הרישוי, כשהוא דואג לשחרר את בעלי העסק וממנהליו מההתרוצצויות ומהבירוקרטיה הכרוכים באלה. היכרותו עם מערכות וגופי הרישוי השונים, כמו גם ניסיוני הרב בטיפול בלקוחות העסקיים, מאפשרים למשרד להקל על בעלי העסק את הנטל הכרוך בכך, ומשחרר אותם לפעילות הליבה של העסק. באופן זה, מצד אחד, יכול להיות בעל העסק סמוך ובטוח כי לעסק שלו קיימים כל הרישיונות וההיתרים הנדרשים, ומצד שני, מתבצע הדבר מבלי לגזול מזמנו היקר.

משרד עו"ד מנור תמרי עומד לרשות לקוחותיו בכל תחומי העיסוק לצורך הוצאת רישוי עסקים, וזאת, תוך מתן מענה מהיר וטיפול מקצועי, אישי וצמוד.

איך נוכל לסייע לך?